KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 15873073
nr 1587 3073
Sigrid Sundborg
(1858-1933), Sverige
Pastell, Blomsterstilleben. Signerad, daterad -83. Bildmått: 44x29 cm, yttermått inklusive ram: 53x40 cm
Sigrid Sundborg, svensk bildkonstnär född 1858, död 1933.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 11 december 2023
kl 19:24:03
4/12 20:28:33
100 kr
11/12 14:45:18
11 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Sigrid Sundborg
Läs mer om Sigrid Sundborg